#mintos #envestio #kredyty…

#mintos #envestio #kredyty…

#mintos #envestio #kredyty #inwestowanie #dochodpasywny #pieniadze #zarabianiewinternecie #inwestycje #sociallending #pieniadze #finanse #zarabianie #kapital #pociagdozyskow #oszczedzanie #kuetzal #sociallending

Seria wpisów o platformie Kuetzal
Link do serii wpisów o platformie KUETZAL
Seria wpisów o platformie Mintos
Link do serii wpisów o platformie MINTOS
Seria wpisów o platformie Envestio
Link do serii wpisów o platformie ENVESTIO

Poprzednie wpisy o platformie MINTOS
Wpis #0 Rejestracja – Jak dodatkowo na niej zarobić i sprawnie przeprowadzić weryfikację
Wpis #1 Okres Karencji
Wpis #2 Odsetki za zwłokę
Wpis #3 Wpływy z kar
Wpis #4 Ranking Mintos
Wpis #5 Gwarancja wykupu
Wpis #6 Gwarancja Grupy
Wpis #7 Struktura Inwestycji
Wpis #8 RRSO

Wpis #9 Rynek Wtórny
Inwestowanie jest najczęściej równoznaczne z zamrożeniem kapitału. Kupując mieszkanie na wynajem lub miejsce parkingowe musimy pogodzić się z faktem, że przez najbliższe kilkanaście lat nie będziemy mieli dostępu do całej zainwestowanej kwoty. Oczywiście przychód z tych inwestycji będziemy widzieli co miesiąc na swoim koncie, ale na całą kwotę będziemy musieli poczekać. Co jeśli jednak inwestor pilnie potrzebuje pieniędzy ?. Co jesli znajdzie się w trudnej sytuacji i kapitał potrzebny jest tu i teraz ? Przy inwestycjach na platformie mintos z pomocą przyjdzie nam rynek wtórny.

Czym jest rynek wtórny?
Rynek wtórny to nic innego jak miejsce w którym możemy sprzedać kredyty które stały się dla nas mniej interesujące/opłacalne, kredyty zagrożone brakiem spłaty lub takie na których chcemy dodatkowo zarobić. Rynek wtórny oferuje również możliwość kupna kredytu oferowanego przez innego inwestora lub odzyskania kapitału w sytuacjach nagłych.
Częstym powodem sprzedaży kredytów na rynku wtórnym jest zmiana nominalnego oprocentowania. Jak wielu z was wie, mintos ma okresy, w których oprocentowanie jest zmienne. Są okresy gdzie inwestując w euro oprocentowanie w wysokości 15% to norma a są też takie gdzie za 13% oddalibyśmy ”wszystko”. W sytuacji gdzie na rynku pierwotnym nie możemy znaleść interesujących nas kredytów, możemy poszukać ich na rynku wtórnym.
Kolejnym częstym powodem do inwestycji na rynku wtórnym jest inwestycja w kredyt bez gwarancji wykupu ( więcej informacji o tym parametrze znajdziecie we wpisie #5). Taka sytuacja może się zdarzyć gdy inwestujemy manualnie i nie zwrócimy uwagi na ten parametr. Z mojego doświadczenia wiem, że takie kredyty da się sprzedać, potrzeba do tego tylko trochę cierpliwości.
Następnym powodem inwestycji na rynku wtórnym może być chęć wycofania kapitału. Są takie momenty w życiu gdzie zainwestowane pieniądze są nam potrzebne, nie za miesiąc czy rok ale tu i teraz. Jeśli inwestujemy w kredyty z gwarancją wykupu to ich sprzedaż nie powinna być najmniejszym problemem. W ostatnim miesiącu udało mi się sprzedać kredyty o wartości kilku tysięcy zł w niecałą godzinę. Były to jednak wyłącznie kredyty bez opóźnień z gwarancją wykupu.

Zniżka/Zysk na rynku wtórnym
Inwestując na rynku wtórym możemy spotkać się z parametram określonym jako zniżka/zysk. Inwestor odsprzedając udziały w kredycie może chcieć odzyskać nie tylko to co zainwestował ale również dodatkowo zarobić. Wystawiając kredyt na rynku wtórnym, możemy ustawić dodatkową cenę (zysk) którą chcemy otrzymać od potencjalnego inwestora. Ma to miejsce najczęściej w przypadku kredytów o dobrym oprocentowaniu które kupujemy z zamiarem sprzedaży. Przykładowo jeśli zainwestujemy w kredyt o oprocentowaniu 15% a po miesiącu oprocentowanie na platformie spadnie do np. 13% to bez problemu sprzedamy ten kredyt za większą kwotę niż nasza pierwotnie zainwestowna kwota.

Możemy być też w odwrotnej sytuacji. Zainwestowaliśmy pieniądze w czasie gdy oprocentowanie było na niskim poziomie ale teraz rośnie. W tym wypadku możemy zastosować odwrotną strategię. Możemy sprzedać kredyt ze zniżką. Oznacza to, że kupujący zapłaci niższą kwotę za udziały w kredycie niż ta którą my uiściliśmy.
Zniża i zysk mieszczą się w przedziale od -20% do +20%, najczęściej jednak nie są one wieksze/mniejsze niż 1%.
Dla przykładu jeśli inwestujemy w kredyt ze zniżką -10% którego wartość do inwestycji wynosi 100€ to będziemy mogli taki kredyt kupić za kwotę 90€. W odwrotnym przypadku, jesli chcemy kupić kredyt który jest wystawiony z zyskiem 10%, to będziemy musieli za taki kredyt zapłacić 110€. Jeśli wystawimy niechciane kredyty ze zniżką powyżej 1% to możemy być spokojni że ktoś się na nie skusi. Na mintosie są aktywne osoby które zarabiają na rynku wtórnym lub jest to ich główne źródło zysku. Ponadto jeśli wystawiamy kredyty ze zniżką, możemy szybko odzyskać nasz kapitał.

Czy kupując kredyt na rynku wtórnym mogę stracić część kapitału ?
Często zgłaszają się do mnie inwestorzy którzy kupili udziały w kredycie na rynku wtórnym i po pewnym czasie zauważyli że w przeglądzie w polu Transakcje na rynku wtórnym pojawiła się negatywna kwota. Dlaczego tak jest ?
W tym miejscu warto zauważyć,że w wypadku kupna kredytu z zyskiem (sytuacja gdzie sprzedający zarabia na kredycie) jest możliwość że nie wyjdziemy na tym dobrze. Firmy działające na mintosie mają prawo odkupić kredyty w każdym momencie ich trwania. W takim wypadku, gdy kupimy kredyt na rynku wtórnym a firma odkupi go przed czasem, możemy stanąć przed faktem dokonanym utraty małej części kapitału. Są to najczęściej niewielkie kwoty ale warto zwrócić na to uwagę.

Dlaczego inwestuję w pożyczki P2P?

pokaż spoiler Dla mnie pożyczki P2P są świetnym uzupełnieniem do innych inwestycji które podejmuję. Inwestuję w ten typ pożyczek od dłuższego czasu i jeszcze nie miałem sytuacji by któreś zobowiązania nie zostało spłacone. Jestem też w ciągłym kontakcie z innymi inwestorami i znaczna większość z nich jest w tym biznesie. Dlaczego polecam inwestowanie ? Obecnie umieszczając środki na lokacie tracimi je ze względu na inflację a używając inwestycji P2P ograniczając ryzyko mamy możliwość osiągnięcia zysków na poziomie 12-17% w skali roku. Oczywiście na koniec to wasza osobista sprawa jak zarządzacie swoimi funduszami ale ja zawsze zachęcam do pomnażania kapitału.

Link do wpisu w którym opisuję jak otrzymać bonus pieniężny za rejestrację na platformie mintos. Pozwoli on na zwiększenie całości zysków na platformie. Dlaczego warto zarejestrować się w ten sposób ? Rejestracja z polecenia to nie tylko zyski pieniężne ale też moje wsparcie w całym okresie inwestycji. Jak wielu z was wie, od kilku miesięcy publikuję na wykopie serię wpisów o platformach inwestycyjnych P2P w których opisuję zasadę działania tych stron oraz uczę inwestorów na co powinni zwracać uwagę na początku przygody z tymi inwestycjami. Dodatkowo wszystkie osoby rejestrujące się z moim kodem bonusowym otrzymują bezpłatne zestawienie firm obecnych na mintosie, które bardzo pomaga przy wyborze firmy do inwestycji. Ponadto każda z tych osób może oczekiwać pełnego wsparcia w wyborze firm w które chcą zainwestować oraz może kontaktować się bezpośrednio ze mną w sprawie darmowych konsultacji. Mam też doradcę prawnego i finansowego którym mogę zadać nurtujące was pytania. Osoby nie mające konta na wykopie mogą skontaktować się ze mną pisząc maila na adres inwestycjep2p@interia.pl

Comments are closed.