#mintos #envestio #kredyty…

#mintos #envestio #kredyty…

#mintos #envestio #kredyty #inwestowanie #dochodpasywny #pieniadze #zarabianiewinternecie #inwestycje #sociallending #pieniadze #finanse #zarabianie #kapital #pociagdozyskow #oszczedzanie #kuetzal #sociallending

Seria wpisów o platformie Kuetzal
Link do serii wpisów o platformie KUETZAL
Seria wpisów o platformie Mintos
Link do serii wpisów o platformie MINTOS
Seria wpisów o platformie Envestio
Link do serii wpisów o platformie ENVESTIO

Poprzednie wpisy o platformie MINTOS
Wpis #0 Rejestracja – Jak dodatkowo na niej zarobić i sprawnie przeprowadzić weryfikację
Wpis #1 Okres Karencji
Wpis #2 Odsetki za zwłokę
Wpis #3 Wpływy z kar
Wpis #4 Ranking Mintos
Wpis #5 Gwarancja wykupu
Wpis #6 Gwarancja Grupy
Wpis #7 Struktura Inwestycji
Wpis #8 RRSO
Wpis #9 Rynek Wtórny

Wpis # 10 : Wskaźnik LTV
Pożyczkobiorcy to najczęściej osoby posiadające pewien kapitał, który jednak nie wystarcza na pokrycie całości kosztów rzeczy którą chcą nabyć. Biorąc taki kredyt kredytobiorca ma na celu pokrycie różnicy pomiędzy kwotą którą on/ona posiada do wartości dobra które chce nabyć. Często przedmiot/nieruchomość którą ta osoba nabywa będzie zabezpieczeniem kredytu w razie braku płatności z jego strony. Tak na przykład jest najczęściej w przypadku kredytów udzielanych na zakup nieruchomości. W takim przypadku kwota udzielonego kredytu musi być mniejsza niż wartość nieruchomości, a dana nieruchomość jest swego rodzaju „zakładnikiem” w rękach frimy kredytowej/banku do czasu aż należność zostanie spłacona.

Czym jest wskaźnik LTV?
Wskaźnik LTV określa stosunek wartości udzielonego kredytu do warości dobra które kredytobiorca chce za tą kwotę nabyć. Ten parametr jest wykorzystywany przy kredytach w których osoba ubiegająca się o kredyt definiuje, na jaki cel wyda pieniądze. Przykładem mogą być tutaj kredyty brane na zakup nieruchomości, maszyny rolnicze lub samochody. W takim przypdaku bardzo łatwo ustalić jaką wartość dane dobro posiada. Firma kredytowa na podstawie informacji o obiekcie mającym zostać zakupionym określa, jak duży kredyt może udzielić na dany cel. Obliczenie wskaźnika LTV (loan to value — pożyczka do wartości) jest bardzo proste, zrobimy to na małym przykładzie.
Wyobraźmy sobie Pana Janusza.N ( ͡° ʖ̯ ͡°) który ma zamiar nabyć nieruchomość w celach inwestycyjnych. Ta nieruchomość wyceniona jest na 500 000 zł, a kredyt został udzielony na 300 000zł. W takim wypadku aby otrzymać wskaźnik LTV należy podzielić kwotę udzielonego kredytu przez całkowitą wartość nieruchomości. W przytoczonym przykładzie wskaźnik LTV wyniesie 3/5 czyli 60%.

Jakie jest znaczenie wskaźnika LTV dla inwestora?
Rozpatrując kredyty możemy brać pod uwagę wskaźnik LTV. W przypadku gdy jest on niski (kwota udzielonego kredytu jest znacznie mniejsza niż warość zakupionego dobra) mamy pewne zabezpiecznie w „dobrze” które zostało zakupione. Niski wskaźnik LTV oznacza bowiem, że osoba biorąca kredyt tylko uzupełnił brakującą kwotę kredytem a nie jest to główne źródło finansowania. W takim wypadku wiemy, że pożyczkobiorca posiada resztę kapitału potrzebnego do zakupu, czyli jest w Naszych oczach bardziej wiarygodną osobą.

Czy jest to parametr krytyczny?
To zależy. Inwestują w kredyty ze strukturą bezpośrednią (ten parametr został opisany we wpisie #7 ), niski wskaźnik LTV jest dla Nas bardzo dobrym zabezpieczniem, gdyż w razie braku spłaty kredytu to dobro/nieruchomość zostanie upłynnione na poczet spłaty kredytu. Dla struktury pośredniem ma to mniejsze znaczenie.

Dlaczego inwestuję w pożyczki P2P?

pokaż spoiler Dla mnie pożyczki P2P są świetnym uzupełnieniem do innych inwestycji które podejmuję. Inwestuję w ten typ pożyczek od dłuższego czasu i jeszcze nie miałem sytuacji by któreś zobowiązania nie zostało spłacone. Jestem też w ciągłym kontakcie z innymi inwestorami i znaczna większość z nich jest w tym biznesie. Dlaczego polecam inwestowanie ? Obecnie umieszczając środki na lokacie tracimi je ze względu na inflację a używając inwestycji P2P ograniczając ryzyko mamy możliwość osiągnięcia zysków na poziomie 12-17% w skali roku. Oczywiście na koniec to wasza osobista sprawa jak zarządzacie swoimi funduszami ale ja zawsze zachęcam do pomnażania kapitału.

Link do wpisu w którym opisuję jak otrzymać bonus pieniężny za rejestrację na platformie mintos. Pozwoli on na zwiększenie całości zysków na platformie. Dlaczego warto zarejestrować się w ten sposób ? Rejestracja z polecenia to nie tylko zyski pieniężne ale też moje wsparcie w całym okresie inwestycji. Jak wielu z was wie, od kilku miesięcy publikuję na wykopie serię wpisów o platformach inwestycyjnych P2P w których opisuję zasadę działania tych stron oraz uczę inwestorów na co powinni zwracać uwagę na początku przygody z tymi inwestycjami. Dodatkowo wszystkie osoby rejestrujące się z moim kodem bonusowym otrzymują bezpłatne zestawienie firm obecnych na mintosie, które bardzo pomaga przy wyborze firmy do inwestycji. Ponadto każda z tych osób może oczekiwać pełnego wsparcia w wyborze firm w które chcą zainwestować oraz może kontaktować się bezpośrednio ze mną w sprawie darmowych konsultacji. Mam też doradcę prawnego i finansowego którym mogę zadać nurtujące was pytania. Osoby nie mające konta na wykopie mogą skontaktować się ze mną pisząc maila na adres inwestycjep2p@interia.pl

Comments are closed.