#mintos #envestio #kredyty…

#mintos #envestio #kredyty…

#mintos #envestio #kredyty #inwestowanie #dochodpasywny #pieniadze #zarabianiewinternecie #inwestycje #sociallending #pieniadze #finanse #zarabianie #kapital #pociagdozyskow #oszczedzanie #kuetzal #sociallending

Seria wpisów o platformie Kuetzal
Link do serii wpisów o platformie KUETZAL
Seria wpisów o platformie Mintos
Link do serii wpisów o platformie MINTOS
Seria wpisów o platformie Envestio
Link do serii wpisów o platformie ENVESTIO

Poprzednie wpisy o platformie MINTOS
Wpis #0 Rejestracja – Jak dodatkowo na niej zarobić i sprawnie przeprowadzić weryfikację
Wpis #1 Okres Karencji
Wpis #2 Odsetki za zwłokę
Wpis #3 Wpływy z kar
Wpis #4 Ranking Mintos
Wpis #5 Gwarancja wykupu
Wpis #6 Gwarancja Grupy
Wpis #7 Struktura Inwestycji

Wpis #8 RRSO dla pozyczkobiorcy
Inwestorzy operujacy na platformie mintos obliczaja swoje zyski w oparciu o wplywy z odsetek. Co jednak z osobami/firmami którym te pieniadze sa pożyczane ? Jaki calkowity koszt kredytu ponosi osoba której ten kredyt jest udzielany i czy ma to jakiekolwiek znaczenie dla nas inwestorów? Na te i inne pytania „odpowie” Nam RRSO dla pozyczkobiorcy.

Kazdy kredyt ma swoja „cene”. Jesli firma pożycza pieniadze to robi to ze wzgledu na potencjalne zyski. Jest to nic innego jak inwestycja firmy pozyczkowej. Instytucje finansowe są prawnie zobowiazane do poinformowania pozyczkobiorcy o rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania ( RRSO ). Okresla ona calkowity roczny koszt udzielenia kredytu. Jest ona parametrem mówiacym kredytobiorcy : jesli pozyczysz od firmy kwote X to jak duza bedzie kwota Y która bedziesz musial dodatkowo oddac (po roku). Na platformie mintos spotkamy sie z pozyczkami majacymi rózne RSSO dla pozyczkobiorcy zaczynajac od 0% a kończąc nawet na 600%. Wielu z was pewnie zadaje sobie pytanie : czy to możliwe, że ktoś po roku od udzielenia kredytu musialby oddać 6 razy tyle ile pożyczył ? Zeby odpowiedziec sobie na to pytanie musimy zrozumiec jakie koszty ponosi kredytobiorca.

Koszty udzielenia kredytu
Firma kredytowa definiuje koszty stałe udzielenia kredytu ( prowizja pobierana od kazdego kredytu za obsluge udzielonego kredytu ) oraz koszty zmienne zalezne od kwoty i okresu kredytowania. ( to duze uproszczenie majace na celu proste zobrazowanie róznic w RRSO ). Ze wzgledu na koszty stale niektóre kredyty moga miec bardzo wysokie RRSO. Ogólna zasada mówi, że czym dłuższy kredyt tym mniejsze RRSO. Tak też wygląda to na mintosie. Kredyty udzielane na miesiąc będą miały RRSO w granicach 300% w skali roku natomiast dla kredytów długoterminowych znajdziemy takie z RRSO na poziomie 20%. Na platformie mintos nie znajdziemy jednak pozyczek podchodzacych pod „lichwe”, jest to nielegalne. Wszystkie pozyczki z dużym oprocentowaniem są to kredyty krótkoterminowe i wysoki wspołczynnik RRSO jest spowodowany kosztami stałymi danej firmy kredytowej.

Co oznacza to dla mnie jako inwestora?
Jesli rozpatrujemy prawdopodobieństwo splaty kredytu to wspolczynnik RRSO ma duze znaczenie. Jak pewnie kazdy z nas sie domysla kredyty z niskim badz zerowym RRSO beda czesciej splacane niz te gdzie kredytobiorca musi oddac znacznie wiecej niz pozyczona kwota. Wybierajac kredyty z niskim oprocentowaniem prawdopodobienstwo spłaty zobowiązania rosnie a my mamy wieksze szanse na czasowa splate kredytu. Jesli przeczytaliscie Wpis #5 to wiecie, ze w przypadku kredytow z gwarancja wykupu nie ma to wiekszego znaczenia jakie RRSO ma dana pozyczka, gdyz kwota zostanie wtedy zwrocona przez firme kredytowa bez wzgledu na to czy pozyczkobiorca splaca dany kredyt. Jest jednak grupa ludzi ktora ze wzgledow moralnych inwestuje w kredyty z niskim calkowitym kosztem pozyczki.

Dlaczego inwestuję w pożyczki P2P?

pokaż spoiler Dla mnie pożyczki P2P są świetnym uzupełnieniem do innych inwestycji które podejmuję. Inwestuję w ten typ pożyczek od dłuższego czasu i jeszcze nie miałem sytuacji by któreś zobowiązania nie zostało spłacone. Jestem też w ciągłym kontakcie z innymi inwestorami i znaczna większość z nich jest w tym biznesie. Dlaczego polecam inwestowanie ? Obecnie umieszczając środki na lokacie tracimi je ze względu na inflację a używając inwestycji P2P ograniczając ryzyko mamy możliwość osiągnięcia zysków na poziomie 12-17% w skali roku. Oczywiście na koniec to wasza osobista sprawa jak zarządzacie swoimi funduszami ale ja zawsze zachęcam do pomnażania kapitału.

Link do wpisu w którym opisuję jak otrzymać bonus pieniężny za rejestrację na platformie mintos. Pozwoli on na zwiększenie całości zysków na platformie. Dlaczego warto zarejestrować się w ten sposób ? Rejestracja z polecenia to nie tylko zyski pieniężne ale też moje wsparcie w całym okresie inwestycji. Jak wielu z was wie, od kilku miesięcy publikuję na wykopie serię wpisów o platformach inwestycyjnych P2P w których opisuję zasadę działania tych stron oraz uczę inwestorów na co powinni zwracać uwagę na początku przygody z tymi inwestycjami. Dodatkowo wszystkie osoby rejestrujące się z moim kodem bonusowym otrzymują bezpłatne zestawienie firm obecnych na mintosie, które bardzo pomaga przy wyborze firmy do inwestycji. Ponadto każda z tych osób może oczekiwać pełnego wsparcia w wyborze firm w które chcą zainwestować oraz może kontaktować się bezpośrednio ze mną w sprawie darmowych konsultacji. Mam też doradcę prawnego i finansowego którym mogę zadać nurtujące was pytania. Osoby nie mające konta na wykopie mogą skontaktować się ze mną pisząc maila na adres inwestycjep2p@interia.pl

Comments are closed.