Czym jest medycyna zintegrowana?

Medycyna zintegrowana Pszów

Prasóweczki

Czym jest medycyna zintegrowana? Medycyna zintegrowana, nazywana też holistyczną, zakłada całościowe rozwiązanie do zdrowia człowieka. Znaczy to, że specjalista medycyny holistycznej lub zintegrowanej koncentruje się nie ale na pewnym, najmocniej odczuwalnym przez kobietę chorującą problemie, jednak na jego systemie jako całości, na jaką opiera się wiele wpływających na siebie obszarów. Medycyna zintegrowana zakłada także stosowanie nowych form zdrowienia, nie odżegnując się ani z rozwiązań tzw. medycyny konwencjonalnej, ani od alternatywnych terapii.

Medycyna zintegrowana Śląskie

Idea medycyny zintegrowanej

Nie możliwość podważać osiągnięć współczesnej medycyny. To absolutnie ona zrobiła, że ludzkości udało się opanować najgroźniejsze choroby zakaźne, takiej jak np. polio czy krztusiec, które dzięki szczepionkom nie mają już dla nas tak ogromnego zagrożenia. Farmacja niewątpliwie jest wtedy reakcją na rozmaite problemy zdrowotne, ale niestety nie na pełne. Kładąc się jedynie na leczeniu farmaceutykami, często zapominamy o tym, że nasze zdrowie chce z tego, w który rób działamy na co dzień jako całość. Utrzymanie dobrego zdrowia oraz samopoczucia nie jest możliwe, jeśli zaniedbamy aktywność fizyczną, dietę i higienę psychiczną. To oczywiście zaniedbania w współczesnych terenach są winne byciu tzw. chorób cywilizacyjnych, w współczesnym ciągłych schorzeń autoimmunologicznych, w konkurencji z którymi decydowanie leków jest po prostu niewystarczające.

Zobacz również Puderniczki

Wbrew obiegowej opinii, propagatorzy medycyny zintegrowanej nie są przeciwnikami konwencjonalnych metod zdrowienia. Przeciwnie, lubią oni działalność i miejsce medycyny akademickiej, bo dużo z nich stanowi dyplomowanymi lekarzami, doktorami i nawet profesorami na uczelniach medycznych. Są zatem wyjątkowi uczeni, praktycy i fachowcy w powierzchni zdrowia, którzy zwracają szczególną uwagę na połączeniu wszystkiej nauce o zdrowiu oraz zarabianiu człowieka.

Medycyna zintegrowana Śląskie

Uważają oni na potrzebę podejmowania jakichś działań aby zapobiegać wadom i brać najbardziej typowe i ekonomiczne metody wychodzenia z chorób i rozwiązania farmakolgoiczne wykorzystywać w ostateczności. – wyjaśnia nasza rozmówczyni Magdalena Dorko-Wojciechowska. O tym, że medycyna oficjalna nie jest korzystna, przekonałam się osobiście, gdy zdiagnozowano u mnie Hashimoto. Przyjmowanie leków bynajmniej nie przyniosło efektów, dlatego właśnie postanowiłam dowiedzieć się bardzo na punkt zintegrowanych metod leczenia. Wiele lat badań naukowych, najpierw na domową rękę, a później podczas dodatkowych studiów, dało mi znaleźć korzystne rozwiązania, dzięki którym zajęła i właśnie sama pomagam osobom planującym wynikać z przewlekłych chorób w oparciu o wartości zintegrowanych metod zdrowienia..

Medycyna zintegrowana Śląskie

Zdrowienie w postępowaniu zintegrowanym

Zintegrowane metody leczenia zakładają wykorzystanie każdych wielkich nam także łatwych metod terapii w projektu jak najszybszej, całościowej poprawy zdrowia oraz samopoczucia osoby mającej. Mówimy tu więc również o medycynie akademickiej, jak i ziołolecznictwie, terapii ruchem, i przede wszystkim o żywieniu, oczyszczaniu organizmu, wykorzystaniu ayurwedy czy tez medycyny chińskiej. Niezwykle istotna istnieje także książka z osteopatą, psychologiem lub coachem a ponadto terapie mindfulness. Wszystka kobieta, borykająca się z chorobą przewlekłą, powinna wynosić oraz możliwość przepracowania ze lekarzem trudnych spraw i miłości, jakie jej towarzyszą, i pracę mentalną powinno się używać jak integralną część swego programu zdrowienia. Tak kompleksowego wsparcia w nowych okresach nie możliwość otrzymać w prostej przychodni, gdzie lekarzy gonią terminy i ograniczają skomplikowane procedury, często w przypadku leczenia refundowanego. Tematem istnieje te zwykle wąska specjalizacja. Dlatego popularyzowanie zgodzie na punkt medycyny zintegrowanej i wprowadzanie osób planujących na punkt możliwości uzyskania uwagi w terapii ujawnia się koniecznością.

Medycyna zintegrowana Śląskie

Zobacz również Czym jest medycyna zintegrowana?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *