Motywowanie pracowników - jaki sposób jest najlepszy?

Motywowanie pracowników – jaki środek jest najszczęśliwszy?

Prasóweczki

Motywowanie pracowników – jaki możliwość jest najznakomitszy?

Nie korzysta co się oszukiwać, niski poziom zaangażowania ludziach to wyjątkowo często zjawisko. Według sondażu zrealizowanego w USA, aż 70% Amerykanów aktywnie wyłącza się z działalności lub całkowicie się w niej nie angażuje. Część firm stawia na zachęty materialne, czyli premie czy darmowe posiłki.

Czyli takie rozwiązanie przynosi pożądane skutki? I właśnie również nie, wiele kobiet je docenia, zawsze możemy wyróżnić wiele skuteczniejszych czynników, które gwarantują za kształtowanie dobrego samopoczucia. Jakich?

Inspiracja

Bez sensu na ostatnie, czy swoja firma zatrudnia się oferowaniem usług, czy byciem produktów, niezwykle prestiżowe jest, żeby jej uprawa była przesiąknięta tego znaczeniem. Według wiele przeprowadzonych badań pracownicy, którzy czują sens, w niniejszym, co sprawiają, są dużo bardziej oryginalni, ukierunkowani i silni. W kontakcie z tym liderzy organizacji powinni wyrażać swoim pracownikom, kiedy ich funkcja wpływa na poprawę bycia innych. Takim działaniem potrafi stanowić widoczne publikowanie podziękować od obsłużonych klientów, czyli celi charytatywnych, jakie są wspierane przez firmę. Aby pokazać pracownikom, jak bardzo robią, możemy i wykorzystać oprogramowanie ActivREC. Stanowi toż projekt, który chroni komputery, zarządza czasem projektów, a przede każdym bada produktywność. Rejestrowanie wszelkich projektów, jaki sfinalizował dany pracownik, potrafi stanowić dla niego znacznie odpowiadające i nauczy mu, jak wiele ciekawego robi dla firmy, w jakiej wykonywa.

Według badań wykonanych przez Adama Granta na Uniwersytecie Pensylwania dowiedziono, że nawet pracownicy, którzy nie są zadowoleni ze własnego środowiska pracy, wykorzystują na nią sporo czasu, gdyż czują, że to, co sprawiają, ma pomysł.

Inspiracją dla ludzi potrafią być oraz ich liderzy. Według specjalistów, szefowie działający bezinteresowanie, którzy bardziej pamiętają o jakość niż jednych siebie, sprawiają, że ich podwładni czynią ich bardzo większą lojalnością, chęcią do produkcji, oddaniem czy zaangażowaniem. Wayne Baker wykazał, że liderzy, którzy używają naszych gości w przyjazny sposób, inspirują ich do szerszej wydajności czy wręczenia.

Życzliwość

Badania, jakie zajmowały pomieszczenie w Wielkiej Brytanii dowiodły, że uznanie i emocję jest prawdziwsze niż nawet większe wynagrodzenie. Przyjazne i dobre relacje są swój nacisk na danie pracowników w prywatnej pracy.

Jane Dutton udowodniła, że podstawy życzliwej kultury zawierają szacunek i ochronę, przez co kreatywność zarówno zespołowa, jak również własna dużo się zwiększa. Bardzo prestiżowe jest również okazywanie ciepła przez szefów, bo takie działanie poprawia wydajność i motywację podwładnych. Co ciekawe takie podejścia wobec zatrudnionych zwiększają motywację nawet samych liderów. W poszczególnych sytuacjach należy i okazać gniew, jaki że stać pozytywnie odebrany przez grupę ludzi oraz zadziałać motywująco, jednak negatywne emocje w grupie wypadków zmniejszają skuteczność menadżerów.

Życzliwi liderzy to osoby, które odbywam małe rzeczy, aby okazać swoim pracownikom troskę o nich. Pierwszym, prostym krokiem potrafi stanowić nudna rozmowa z wykonawcą i oryginalne wysłuchanie tego, co u niego słychać. W USA takie obserwacji są bardzo często. Ponadto, kiedy szef dowiaduje się o chorobie kogoś przyjaznego dla własnego pracownika, natychmiast dzwoni do niego zaś sprawdza, w który rób mógłby mu pomóc.

Troskę o jednego siebie

Spora ilość firm tylko pozornie deklaruje swoją troskę. Do takich działań możemy zaliczyć oferowanie karnetów na jogę czy siłownię, jakich w rzeczywistości pracownicy nie są w stanie wykorzystać, ze powodu na duży rytm pracy. Takie życie nie jest motywujące, a wprost przeciwnie.
Programy wellness absolutnie nie zadziałają, skoro nie wykreujemy kultury, jaka będzie kupowała pamiętanie o siebie, jako mów niezwykle szczególną i motywowała do niej. Kiedy do ostatniego doprowadzimy, wyniki potrafią być właściwie dobre.

Możemy jeszcze zachęcać naszych pracowników, by dobrze sypiali. Oczywiście tak. Wypoczęci pracownicy zwiastują bardzo większą skuteczność naszej książce. Wiele badań wykazałoby, że brak wypoczynku w wielki sposób ogranicza nasze zdolności motoryczne czy poznawcze, a przełomowe rozwiązania i programy pojawiają się w naszych głowach wtedy, kiedy jesteśmy w wszyscy wypoczęci.

Motywowanie ludzi możemy zacząć od oferowania im zadań, przerw czy wypoczynku lepszej kondycje. Niektóre niemiecki firmy zakazują swoim gościom mienie ze służbowego e-maila oraz podają im dania odpowiedzialne za monitorowanie snu czy ćwiczeń. Jeżeli w taki rozwiązanie będziemy pytali o naszych pracowników, oni z pewności odpłacą się nam dużą produktywnością.

zobacz również Motywowanie pracowników – jaki sposób jest najlepszy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *