Regenerujące minerały

Regenerujące minerały sklep

Prasóweczki

Regenerujące minerały – Regeneracja organizmu dzięki minerałom sprzed milionów lat

2 kilometry

Z takiej głębokości wybierane są biszofit i kizeryt – magiczne minerały powstałe w momentach prehistorycznego permu. Na dnie pradawnego morza, organiczne osady utworzyły ponad 200 milionów lat temu naturalne zasoby życiodajnych pierwiastków śladowych. Dla nas, prowadzących aktywny tryb życia, magnez, potas, sód, wapń, krzem oraz inne elementy małe są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Biszofit teraz te pierwiastki zawiera. Z zmiany kizeryt czyli naturalny siarczan magnezu (zwany inaczej solą Epsom) zawiera dodatkowo siarkę, która oczyszcza organizm z toksyn i nowych szkodliwych substancji. Dzięki jakościom naszej skóry, przyswajalność obu minerałów jest niezmiernie jasna także znacznie wydajna.
Właściwości regenerujące magnezu

Brak odpowiedniego poziomu pierwiastków śladowych, zaś w szczególności niedobór magnezu przynoszą nie tylko ciągłe zmęczenie. Bierze zatem sporo poważniejsze konsekwencje, gdyż negatywnie działa na realizowanie wielu układów wewnętrznych swego ciała.

Poziom magnezu w bliskim układzie nie wpływa jedynie na poprawę jego pozycji. Zajmuje on ponad dobre właściwości regenerujące. Preparaty magnezowe stosowane po męczącym dniu powodują rozluźnienie mięśni oraz skóry, obniżając przy tym dyskomfort związany z starym wysiłkiem psychofizycznym. Objawia się też, iż wykorzystanie tzw. transdermalnego (przezskórnego) procesu przyswajania magnezu stanowi jakąś spośród najbardziej skutecznych metod jego dostarczania.
Przezskórne wchłanianie pierwiastków

Odpowiednie potraktowanie swego ciała po ciężkim dniu lub innym wysiłku powoduje, iż czujemy szybszy przypływ energii, i nasze zmęczenie ustępuje miejsca równowadze energetycznej. Regeneracja przez skórę istnieje nie tylko swoja w użytkowaniu, ale jednocześnie bardzo wydajna. Produkty magnezowe wykorzystywane punktowo na skórze powodują szybszą rekonwalescencję i powrót do całkowici energii po ukończonych kontuzjach.
Jak prawidłowo regenerować ciało po ciężkim dniu?

Należy wziąć gorącą kąpiel. Ale nie byle jaką, lecz uzupełnioną magnezowymi preparatami. Czyli zrobić sobie tzw. kąpiel magnezową z zastosowaniem płatków magnezowych lub soli Epsom.

Do wanny z ognistą wodą należy wsypać porcję naturalnych płatków magnezowych z biszofitu lub kizerytu i zagłębić się w współczesnej kąpieli przez 20 – 30 minut. Nie należy dodawać żadnych detergentów (mydła lub płynu do kąpieli). Już po pierwszej kąpieli odpowiedź będzie mocna. Skóra będzie sympatycznie szczypać, pojawi się odprężenie. Obolałe ciało odzyska swoją energia, a dolegliwości zmniejszą swoje działanie. Płatki magnezowe można korzystać również, jeśli w sukcesie spuchniętych i obolałych stóp. Mała ilość płatków z ciepłą wodą w misce przekaże im ulgę oraz przywróci równowagę. Dolegliwości ustąpią, a skóra stóp będzie elastyczna. Dodatkowo, wprowadzona w kizerycie (soli Epsom) siarka pomoże usunąć toksyny z systemu.

Dla osób, jakie nie posiadają wanny, możliwe jest branie specjalnego żelu pod prysznic ze skoncentrowaną zawartością magnezu. Naniesiony na skórę podczas kilkuminutowej kąpieli trzyma ją zwilżoną i odprężoną.

W form, gdy mięśnie lub stawy potrzebują szybkiej interwencji w obolałych miejscach, czy po prostu jest potrzeba swego działania, użyć należy rozgrzewającego preparatu z zwykłym magnezem – specjalnej oliwy z biszofitem i kamforą. Na skórze pojawi się miłe ciepło, a po kilkunastu minutach dolegliwość dobrze się zmniejszy lub całkowicie ustąpi. Oliwa z kamforą idealnie pasuje oraz do wykonania domowego masażu relaksacyjnego.
Pochodzenie surowca i niezbędne certyfikaty

Przy stosowaniu minerałów w kuracji magnezowej istotną kwestią jest branie z przebadanych dermatologicznie produktów oraz dana o tym, skąd pochodzą surowce użyte do ich realizacji. Istotne istnieje więcej, aby produkty były certyfikaty umożliwiające je do ruchu na obszarze Unii Europejskiej.

Więcej wiedz o kremach na bazie naturalnego magnezu znaleźć można na stronie Regenerujące minerały

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *