Sposoby na polskie IP w czasie wyjazdów do innych państw

Sposoby na własne IP w momencie wyjazdów do własnych państw

Opinie Poradnik Prasóweczki Prasówki

Sposoby na własne IP w okresie wyjazdów do różnych państw – Wyjeżdżając na wczasy do różnych państw, bardzo często chcemy korzystać z pomocy wymagających z nas posiadanie własnego adresu IP. Tego rodzaju wymogi stawiają przed nami różne portale streamingowe, na przykład serwisy VOD. Niektóre z nich świadczą inne obrazy i seriale dla danych regionów. Jakie są zatem sposoby na własne IP podczas wyjazdów za granicę?

Czym oczywiście naprawdę jest adres IP?

Adres IP można porównać do numeru VIN samochodu lub numeru rejestracyjnego. Za jego korzyścią możemy przeznaczyć dokładną lokalizację urządzenia korzystającego z internetu oraz dowiedzieć się, kto jest jego właścicielem. Adres IP liczymy na adresy IPv4, będące 32-bitowymi liczbami całkowitymi, określonymi w zapisie szesnastkowym oraz adresy IPv6, będące 128-bitowymi liczbami całkowitymi, napisanymi w planie szesnastkowym lub dwójkowym, oddzielonymi dwukropkami lub spacjami. Za pomocą adresu IP możemy znaleźć interfejs sieciowy albo jego jakości. W wypadku sieci lokalnych adres IP przydzielony jest przez administratora. Obecnie najczęstsze są adresy IP szóstej generacji, które zastąpiły czwartą generację adresów. Piąta generacja była niepewna zaś nie uzyskała większego znaczenia wśród użytkowników.
Jakie są sposoby na polski adres IP za granicą?

Wykorzystanie naszego adresu IP za granicą naszego państwa wbrew pozorom jest popularne wśród naszych rodaków opuszczających kraj w charakterach urlopowych lub większej, w charakterach zarobkowych. Wiele usługodawców, nadających telewizję internetową wymaga z nas mienia własnego IP. Wszystko ze powodu na umowy licencyjne ze stacjami, które są ważniejsze w wypadku chęci rozpowszechniania sygnały telewizyjnego przez internet poza Polskę. Tego rodzaju praktyki stosują i serwisy streamingowe, udostępniające popularne obrazy i seriale. W wypadku niektórych portali potrafi się z serii różnić oferta filmowa ze powodu na określony kraj. Istnieje przecież kilka sposobów, idących na posiadanie z własnego IP w nowych krajach.
Wirtualna Sieć Prywatna

W ostatnim czasie coraz powszechniejsze stają się programy czerpiące z tuneli Wirtualnej Sieci Prywatnej, powszechniej znane jako VPN (z ang Virtual Private Network). Narzędzie styka się z samym z serwerów znalezionych na terenie całego świata, przez co wirtualnie zmienia nam się numer IP, ponieważ host widzi nas jako klientów komputera na przypadek z Francji, Niemiec lub Wielkiej Brytanii. Dużo firm udostępniających Wirtualną Sieć Prywatną posiada swoje serwery w polskim świecie. Budując się z nimi zza granicy, będziemy dostępni jako klienci z Polski, dzięki czemu serwis VOD lub nowe perspektywy i pomoce wymagające polskiego adresu IP będą myślały, że widzimy się w świata.

Cechy serwerów VPN:

nadanie wirtualnego adresu IP;
zachowanie anonimowości podczas przeglądania stron WWW;
ukrywanie realnego adresu IP swego komputera;
zabezpieczenie przed atakami typu DDOS.

Bramki Proxy

Kolejnym systemem jest używanie z racja zwanych bramek proxy. Stanowi ostatnie oprogramowanie dające nie dopiero na zmianę swego adresu IP, lecz też powstające na siła załadowania się stron WWW czy bezpieczeństwo. My, jako klienci zlecamy pośrednikowi dane zadanie za pomocą dedykowanego użytkownika w form programu na komputer. Bramki proxy chodzą na odpowiedniej zasadzie jak serwery VPN, jednocześnie bardzo często czuwając nad sprzed skryptami reklamowymi oraz plikami cookies, które umieszczane są podczas przeglądania sieci.

Cechy bramek proxy:

znacznie szybszy czas załadowania strony WWW;
lepsza przepustowość łącza;
ukrywanie realnego adresu IP swego komputera;
ubezpieczenia w skóry narzędzi antywirusowych oraz zapór sieciowych.

sprawdź też Sposoby na polskie IP w czasie wyjazdów do innych państw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *