Wakacje z paczką przyjaciół – czyli jak przekonać rodziców?

Wakacje z paczką przyjaciół – czy jak przekonać rodziców?

Prasóweczki Warto przeczytać

Wakacje z paczką przyjaciół – lub jak przekonać rodziców? Wakacje. Ty z góry masz szybko je założone. Jak co roku wyjedziesz z ojcami i najdroższą rodziną na kilkudniowy wyjazd nad morze. Wiesz co Cię czeka. Stałe towarzystwo bliskich, rutyna, która towarzyszyła także zeszłorocznemu wyjazdowi i dokładnie Ciż znane już trasy wycieczek. Jakby nie jest źle – w efekcie nie każdy może pozwolić sobie na taki wyjazd. Jednak powoli zaczynasz czuć, że z obecnego „wyrosłeś”? Od towarzystwa rodziców wolisz towarzystwo przyjaciół i spontaniczny wyjazd w obcy niż dotychczas zakątek kraju? Nie oczekuj. Już dzisiaj zrób się na rozmowę z rodzicami.

 

Ty w oczach „staruszków”.

Zastanów się i wypisz na stronie jak postrzegają Cię rodzice. Czy traktują Cię jak kobietę dorosłą, którą dają całkowitym zaufaniem? Albo nie sprawiasz problemów wychowawczych? Jesteś odpowiedzialny, potrafisz zagospodarować właściwie kieszonkowymi? Bądź w najwyższym etapie nie zawiodłeś rodziców naszym zachowaniem? A czy wcześniej sprawiały Ciż się samodzielne wyjazdy na pewien dzień?

Jeśli większość Twoich odpowiedzi wypadła pozytywnie – gratuluję. Połowę sukcesu, z obecną istotniejszą, masz obecnie za sobą!

Znani z „paczki”.

Towarzystwo, z jakim masz spędzić wakacje wymaga istnieć uznane rodzicom. Bez tego ani rusz. Jeśli znajomi często odwiedzają Cię w lokalu przedstaw rodzicom potencjalnych kompanów do wyjazdu. Staraj się napomknąć temat wyjazdu. Daj każdemu wolność słowa. To pozwala bliżej poznać Twoich bliskich. Możesz nawet zainicjować spotkanie Waszych rodziców – bo czemu nie? Czasami decyzja podjęta drogą wspólnej rozmowy i wymiany zdań może zaprezentować się znacznie owocniejsza z tej w pojedynkę. A tymczasem na obecnym Ciż chce.

Twoje wakacyjne plany.

Pragną istnieć dane rodzicom teraz na długo przed wyjazdem. Ustalcie z mężczyznami gdzie marzycie się udać. Każdy szczegół musi stać dokładnie dopracowany. Zdecydujcie czym myślicie pokonać trasę. Czy będzie obecne autokar, pociąg czy może samochód – oczywiście przyszłością jest posiadanie prawa jazdy przez któregokolwiek z Was. To pozwala uniknąć wielkich kosztów. Cenę paliwa wydacie na grupę uczestników wojażu.

Ważne istnieje i dobranie odpowiedniego noclegu a jego w wartość wczesna rezerwacja. Rodzice na zapewne nie umożliwią Obecni na wyjazd „w cień”. Zostaniesz na pewno poproszony przez opiekunów o pozostawienie adresu ośrodka.

Termin wyjazdu i przyjazdu także przedstaw rodzicom. Potrafi się zdarzyć, że tylko – umożliwią Obecni na samodzielny wyjazd, ale pod warunkiem, że któregoś dnia odwiedzą Cię i ustalą jak trzymasz się bez opieki. Nie krzyw się na taki program! Więc z razu skreśli Twoje wakacyjne marzenia o własnej podróży.

Swoje plany konsultuj z rodzicami. Stosuj w wakacyjny cel ich sugestie. Może pokażą się wiele delikatniejsze z dotychczasowych, które udało Ciż się stworzyć? – a najlepszych polem do odnalezienia się w tamtym mieście w ciągu wakacji będzie wyszukiwarka.

Kwestia finansowa.

Po opracowaniu wstępnego zarysu wakacyjnych planów, podsumuj ile wyniesie Cię taka przyjemność. Gdy rodzice w duzi sfinansują Twoje wakacje – jesteś szczęściarzem. Ale jeśli ojców nie leżeć na takie przedsięwzięcie, nie załamuj się! Nie usuwaj z góry całego wyjazdu. Możesz umówić się z rodzicami, że sfinansują Ci połowę kwoty, i Ty resztę zarobisz. Np. poprzez roznoszenie ulotek bądź mycie samochodów w bliskiej myjni.

Prawda, że to akurat nie takie trudne?! Wystarczy dużo chęci, zapału i ukazanie się rodzicom z ostatniej najłatwiejszej strony. Taki kilkudniowy wyjazd możesz poprzedzić jednodniowym wypadem. Powiedz rodzicom, że wybierasz się sprawdzić i udowodnić, że jesteś uczciwą osobą. Gdy się uda i rodzice wyrażą zgodę, zapewnij, że nie zawiodą się na Tobie! Skoro nie uda Ciż się przekonać opiekunów, nie obrażaj się, nie podnoś głosu i pod żadnym pozorem nie wyjeżdżaj bez zgody rodziców! Przecież wakacje są też za rok. Może to się uda… Ba! Na pewno. W obrębie będziesz teraz starszy o rok i doskonale przygotowany do rozmowy.

Zobacz również Wakacje z paczką przyjaciół – czyli jak przekonać rodziców?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *