Zapobieganie potrąceniu jeleni

Zapobieganie potrąceniu jeleni

Warto przeczytać

Kolizja z jeleniem jest jednym z największych zagrożeń czyhających na kierowców i pasażerów samochodów. Skończyć się może tragicznie nie tylko dla zwierzęcia, ale też dla wszystkich osób w pojeździe. Na szczęście, nowoczesna technika pozwala zminimalizować ryzyko.

Jadąc drogą przebiegającą przez las, napotkać możemy dziką zwierzynę, przechodzącą, przebiegającą lub przeskakującą przez jezdnię. Dziko żyjące zwierzęta coraz częściej pojawiają się również w bezpośrednim sąsiedztwie ludzkich osiedli. Rośnie zatem ryzyko kolizji. Zderzenie z dużym zwierzęciem, takim jak jeleń, skutkuje zniszczeniem samochodu, może też spowodować poważne obrażenia lub śmierć kierowcy i pasażerów. Nic dziwnego, skoro masa ciała dorosłego jelenia osiągać może około 200 kg.

Na szczęście zapobieganie potrąceniu jeleni jest możliwe i bardzo proste dzięki inteligentnemu odstraszaczowi marki Vionn.

VIONN Go – co to jest i jak działa?

VIONN Go to inteligentny odstraszacz dzikich zwierząt, w tym jeleni. Skutecznie zapobiega ich potraceniu. Instaluje się go pod podwoziem samochodu. Urządzenie o wymiarach 60x21x21 mm wyposażone jest w wbudowany głośnik, który z wyprzedzeniem informuje znajdujące się w pobliżu drogi zwierzęta, że nadjeżdżamy. Dzięki temu, jelenie i inni przedstawiciele fauny nie wchodzą na jezdnię. Chronimy więc zarówno nasze bezpieczeństwo, jak też przyrodę, ograniczając śmiertelność wśród zwierzyny.

Odstraszacz posiada wbudowany czujnik ruchu, który monitoruje ruch pojazdu i automatycznie uruchamia urządzenie w razie potrzeby. VIONN Go możemy używać przez cały rok, jest bowiem odporny na wszelkie warunki klimatyczne. Nie straszny mu upał, mróz, deszcz ani śnieg.

VIONN Go – gwarancja bezpieczeństwa

Każdy egzemplarz Vionn Go posiada unikalny identyfikator, dzięki któremu identyfikacja urządzenia jest bardzo prosta. Producent udziela gwarancji na odstraszacz. Jeśli zawiedzie i nie zapobiegnie kolizji z jeleniem ani innym dzikim zwierzęciem, klient w ciągu pięciu dni roboczych otrzyma nie tylko zwrot pieniędzy, ale też rekompensatę za poniesioną szkodę do kwoty 20 tys. zł.

Wystarczy nabyć VIONN Go, zarejestrować, zainstalować w samochodzie, i można cieszyć się podróżą bezpieczną zarówno dla nas, jak też dla jeleni oraz innych dzikich zwierząt.

Szerokiej drogi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *